Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

81msplzen2015-o-nas.jpg

O nás:

81. Mateřská škola Plzeň, Hodonínská 53, příspěvková organizace s odloučeným pracovištěm Břeclavská 12, Plzeň provádí svou činnost v působnosti Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, řídí se ve své působnosti předpisy MŠMT a obecně platnými předpisy.

Základním posláním mateřské školy je poskytovat dětem celodenní péči, rozvíjet a podporovat zdravý tělesný, psychický a sociální vývoj dítěte a vytvářet optimální podmínky pro jeho individuální, osobnostní rozvoj v návaznosti na jeho výchovu v rodině a v úzké spolupráci s rodinou a snažit se o to, aby děti v mateřské škole prožívaly chvíle pohody a spokojenosti.

DOSTUPNOSTaj.

     MHD: tramvaj č. 4 ( 5 minut do centra ) autobus č. 41 ( 8 minut do centra města Plzně)  noční autobusová linka N1                                                                                                                          Automobilem bezproblémový dojezd do centra Plzně přes Karlovarskou třídu, parkoviště je v těsné blízkosti mateřské školy.

ARCHITEKTURA PROSTŘEDÍ:   
   Vzhled domů na sídlišti vychází jednak z polohy projektu, ale také z okolní zástavby. Oblast je navržena jako městská vilová čtvrť, která má jasný charakter a kde pestrost je vyvážena společnými architektonickými prvky jednotlivých domů. Typické jsou krychlové a obdélníkové tvary s plochými střechami a fasády oživené plochami v cihlově červené barvě.
CHARAKTER BUDOVY: Hodonínská 53:   
     Dům tvoří několik symetrických budov, v jejich spodní části se nachází prostory pro služby občanům (zubní ordinace, lékárna, knihovna,  potraviny, veterinární ordinace, kadeřnictví)   pozemek není oplocen, je přístupný široké veřejnosti, výhodou je bezbariérový přístup každého vchodu a příjemné prostředí tvořeno chodníky známkové dlažby, vybudovanými lavičkami a dětskými prolézačkami, u příchodové části do mateřské školy není dovolen vjezd dopravním prostředkům, takto je zajištěna bezpečnost dětí v bezprostřední blízkosti i vzdáleném okolí mateřské školy, pro imobilní je vjezd mimořádně povolen, velikost bytů se pohybuje od 43 - 90 metrů čtverečních.
Mateřská škola je situována do přízemí, kde statutární město Plzeň uvolnilo 3 bytové jednotky I. Kategorie ( 3 + 1, 4 + 1, garsoniéra ).        
        Byla zřízena Magistrátem města Plzně v roce 1994 a pracuje dle alternativního předškolního výchovně vzdělávacího programu Začít spolu od počátku své působnosti. Je umístěna v panelovém domě. Ve dvou bytech ( 3 + 1, 4 + 1 ) bylo tehdy vytvořeno rodinné prostředí pro 26 dětí. Vznikly zde 2 třídy pro 12 + 14 dětech ve věku 3 – 6 let. Garsoniera je zařízena jako rodičovská místnost, slouží zároveň pro administrativu ředitelce mateřské školy. V mateřské škole se schází rodičovská rada, probíhají tu rodičovská setkání, seznamování dětí s cizím jazykem a další aktivity pro děti ( například besedy ). Stravování zajišťuje školní jídelna při 7. ZŠ a MŠ v Brněnské ulici 38 v Plzni. Provoz mateřské školy je od 6, 30 – 16, 00 hodin. Rodiče mají možnost děti po předchozí domluvě s učitelkou přivádět či odvádět kdykoliv v průběhu dne. Mateřskou školou od počátku její existence prošla řada dětí s mentálním, tělesným, sluchovým, řečovým i zrakovým postižením. Celý kolektiv mateřské školy je hrdý, že mohl dětem se speciálními potřebami v počátku pomoci. Tato práce naplňuje nejen zaměstnance, ale i všechny děti, které se zde učí vzájemné toleranci a přátelství k druhým bez rozdílu toho, kdo je a jak vypadá.    Pracoviště Hodonínská 53 hospodářskou budovu nemá, praní prádla zajišťuje pracoviště Břeclavská 12, stravování zajišťuje školní jídelna při 7. ZŠ a MŠ, Plzeň. Mateřská škola se v oblasti pro bezpečnost a PO řídí pravidly Společenství vlastníků domu Hodonínská 53.
CHARAKTER BUDOVY: Břeclavská 12
          Mateřská škola Břeclavská 12 je umístěna v typické sídlištní budově. Provoz mateřské školy byl zahájen ve školním roce 1989 / 1990. Budova se skládá ze dvou částí: z pavilonu se čtyřmi třídami se samostatným přístupem, chodbou pro děti a jejich rodiče, v přední části budovy Břeclavská 12 je hospodářská budova se  školní kuchyní, která zajišťuje stravování pro děti mateřské školy, v provozní budově je i prádelna se sušárnou, spojovací chodba propojuje objekt mateřské školy a kuchyni, jsou zde sklady potravin, materiálových a hygienických zásob. Budova mateřské školy prošla v roce 2012 kompletní rekonstrukcí a v rámci péče o zdraví bylo v mateřské škole vybudováno relaxační centrum se saunou  a vířivkou  pro děti                                                                                                                                 
Vstupní vchody a navazující schodiště jsou označeny jako úniková zóna – PO. Prostředí mateřské školy je vyzdobeno především dětskými pracemi. K objektu přináleží rozsáhlá školní zahrada s vzrostlou vegetací, vybavená pískovišti s ochrannými sítěmi a zastřešením proti slunci pro pobyt dětí obou pracovišť, dřevěnými i kovovými hracími prvky. Dostatek hraček a pomůcek pro pobyt venku je umístěn v zahradním domku. Děti mají k dispozici po domluvě s ředitelkou 7. ZŠ + MŠ rovněž moderně vybavené hřiště 7. základní školy se speciální povrchovou úpravou či možnost návštěvy vhodně vybavené tělocvičny.

      Obě pracoviště 81.mateřské školy jsou umístěny v lokalitě severního předměstí Plzně Lochotín, v centru sídliště Vinice. Jde o klidnou část města Plzně směrem na Karlovy Vary. Tato mladá čtvrť je obývaná především rodinami s dětmi, v blízkosti je zoologická a botanická zahrada, Dinopark, Lochotínský park a unikátní Dům pohádek. Sídliště Vinice sousedí se sídlištěm Sylván, který je v těsné blízkosti lesa a typické „panelákové“ sídliště se mění v komplex rodinných domků a vilek se zahrádkami. Okolí nabízí dostatek ploch pro rekreaci a sport. Občanská vybavenost na sídlišti Vinice je uspokojivá (cca do 5 minut chůze): 3 mateřské školy, základní škola, ordinace praktického lékaře pro děti i dospělé, ordinace zubního lékaře, pošta, prodejna potravin, obchody a služby, supermarket Albert, restaurace, pizzerie, sportoviště, přírodní divadlo a letní kino. 0bčanská vybavenost v okolí (cca do 5 minut jízdy autem): supermarkety ( Albert, Penny market, Globus, Lídl ), fakultní nemocnice.

 

PŘEHLED ZAMĚSTNANCŮ MATEŘSKÉ ŠKOLY

ŘEDITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY

Bc.Hana Steinbachová

O DĚTI SE STARAJÍ  paní UČITELKY

Bc.Věra Šimicová

Jana Těthalová

Andrea Jabůrková

Andrea Rajdlová

Jaroslava Harmanová

Lišková Soňa

Vilma Zábranská

Jana Cinková

Bc.Jana Čechová DiS.

Bc.Matoušková Lenka

Bc.Schejbalová Jana

Lenka Mažeriková - asistentka pedagoga

Šárka Melicharová - asistentka pedagoga

 

VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY  paní

Anna Chalupová

DOBROTY VAŘÍ paní KUCHAŘKY

Jana Arnoštová

Alena Burešová

+ p.kuchařky 7.ZŠ + MŠ v Plzni ( jedná se o stravování na pracovišti Hodonínská 53 )

Za spolupracující organizaci Ponton, z.s., Podmostní 1, Plzeň

Romana Beková - školní asistentka